logo
  1. Yazarlar
  2. Yayınevleri
  3. 0

  Yavuz Bahadıroğlu

  Yavuz Bahadıroğlu Kimdir? 

   

  1945 yılında Rize’de doğan Yavuz Bahadıroğlu, Osmanlı dönemini konu alan kitapları ile tanınan 20. yüzyıl yazarıdır.

  Eğitim hayatı veya ailesi hakkında biyografisinde bilgi bulunmayan Yavuz Bahadıroğlu, gazeteci kimiliği ile tanınıyor. 1971 yılında Yeni Asya-Yeni Nesil gazetesinde muhabirlik yaparak kariyerine başladı. Muhabirlik görevini sürdürürken bir yandan da çeşitli gazete ve dergilerde röportaj ve fıkra yazarlığı yaptı. Dergilerde yayımlanan yazılarıyla tanınırlık kazanmaya başlayarak popülarite kazandı. 

  Gazetelerde yer alan yazıları yetişkinlere yönelik olsa da kaleme aldığı kitaplar genellikle çocuklar için oldu. Yüzden fazla hikaye ve öykü kaleme alarak çocukların en sevdiği yazarlar arasında yer edindi. Esas tanınırlığını ise yayımladığı Sunguroğlu romanı ile kazandı. Sunguroğlu ve ardından yazdığı Buhara Yanıyor kitapları ile uzun süre çok satanlar listesinde kalmayı başararak çok fazla okura ulaştı. Romanlarında genellikle Osmanlı döneminde geçen olayları işlemeyi tercih etti. 

  Yazarlığın getirdiği tanınırlık ile çok sayıda imza günü düzenledi ve sayısız konferansa katıldı. Ülkenin ünlü edebiyat ödüllerine aday olarak çeşitli ödüller kazanmayı başardı. Yavuz Bahadıroğlu’nun Çocuklar için kaleme aldığı 100 kadar öykünün yanı sıra 30’a yakın da romanı bulunuyor. Günümüzde kitaplar yayımlamaya devam eden yazar, şu an Yeni Akit gazetesi bünyesinde çalışıyor.

   

  Yavuz Bahadiroğlu Kitapları

   

  Okuyucu yorumlarına göre en popüler Yavuz Bahadıroğlu kitapları arasında ise “Malazgirt'te Bir Cuma Sabahı”, “Ayet Ayet İnsan”, “Zengin Olan Dilenci”, “Var mı Arkadaşlık Gibisi?” ve “Uzay Çocuğu” yer alıyor. En iyi Yavuz Bahadıroğlu kitaplarını Kitapabi’de yer alan hızlı kargo seçeneği ile satın alarak hemen okumaya başlayabilirsiniz.

  Yavuz Bahadıroğlu Kitapları

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5