logo
  1. 0

  What Is This Thing Called Knowledge? Duncan Pritchard

  Yazar: Duncan Pritchard Yayınevi: Taylor & Francis

  Bilgi nedir? Nereden geliyor? Ne tür bilgiler var? Herhangi bir şey bilebilir miyiz? Epistemoloji hakkında öğrenmenin pratik önemi nedir? Bu anlaşılır ve ilgi çekici giriş, bilgi teorisindeki bu merkezi sorularla boğuşmakta ve epistemolojinin ana temalarının net, partizan olmayan bir görünümünü sunmaktadır. Hem geleneksel konular hem de çağdaş fikirler, kolay anlaşılır yirmi bölümde tartışılıyor, bunların her biri tartışılan ana fikirlerin yararl... Devamnı Oku
  Tüm Siparişlerde Kargo Bedava Stokta 10+ Var.

  677,41 TL

  Benzer Ürünler

  Ürün Açıklaması

  Bilgi nedir? Nereden geliyor? Ne tür bilgiler var? Herhangi bir şey bilebilir miyiz? Epistemoloji hakkında öğrenmenin pratik önemi nedir?
  Bu anlaşılır ve ilgi çekici giriş, bilgi teorisindeki bu merkezi sorularla boğuşmakta ve epistemolojinin ana temalarının net, partizan olmayan bir görünümünü sunmaktadır. Hem geleneksel konular hem de çağdaş fikirler, kolay anlaşılır yirmi bölümde tartışılıyor, bunların her biri tartışılan ana fikirlerin yararlı bir özeti, çalışma soruları, açıklamalı daha fazla okuma ve internet kaynakları kılavuzu ile sona eriyor.
  Her bölüm ayrıca, temel kavramların ve büyük filozofların kısa özetlerini sunan metin kutuları içerir ve baştan sona açık ve ilginç örnekler kullanılmıştır. Kitap, epistemolojiye genel girişler için açıklamalı bir kılavuz, anahtar terimler sözlüğü ve epistemolojide kullanılan ana örneklerin bir özeti ile sona ermektedir. Bu, felsefeye ilk kez gelen lisans öğrencileri için bilgi teorisinde ideal bir ilk ders kitabı.
  Dördüncü baskı baştan sona revize edilmiş ve güncellenmiştir ve uygulamalı epistemoloji üzerine bilgi ve teknoloji teorisi, eğitim, hukuk ve politika arasındaki ilişkiyi kapsayan dört yeni bölüm içermektedir. Ayrıca metin bir bütün olarak güncel gelişmelerle güncel kalması için yenilendi.
   
  (Tanıtım Bülteninden)
   

   

  Özellikler

  İlk Baskı Yılı 2021
  Baskı Sayısı 1. Basım
  Dil İngilizce
  Barkod 9781138225800

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Duncan Pritchard