logo
  1. Yazarlar
  2. Yayınevleri
  3. 0

  Ulus Baker

  Ulus Baker, biyografisine göre sosyolog, akademisyen ve yazardır. 14 Temmuz 1960 tarihinde Rusya’nın Leningrad kentinde dünyaya gelmiştir. Tam ismi Ulus Sedat Baker olan ünlü yazarın ailesi ve kendisi aslen Kıbrıs Türküdür.

  Ulus Baker Kimdir?

  Hayatı Rusya, Kıbrıs, Türkiye ve Fransa dörtgeninde ilerleyen Ulus Baker, ODTÜ’de Sosyoloji alanında öğretim üyeliği yaptı. Ayrıca ilerleyen yıllarda ODTU, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde de Siyasal Düşünceler Tarihi gibi derslere girdi.

  Felsefeye de büyük ilgisi olan Ulus Baker, birçok alanda yabancı sözlerin, makalelerin ve eserlerin çevirilerini yaptı. Türkiye’nin ve Avrupa’nın birçok yerinde seminerler, konferanslar düzenledi. Böbrek ve kalp yetmezliği gibi rahatsızlıkların baş göstermesinin etkisiyle 12 Temmuz 2007 tarihinde yaşama gözlerini yumdu. 

  Ulus Baker Kitapları

  Ulus Baker genellikle sanat, sinema ve sosyoloji gibi alanlarda makalelerini, yazılarını ve eserlerini yazmıştır. Okur yorumlarına göre Kanaatlerden İmajlara kitabı en iyi kitabıdır. Diğer Ulus Baker eserleri arasında, Aşındırma Denemeleri, Yüzeybilim Fragmanları, Beyin Ekran, Dolaylı Eylem, Sanat ve Arzu, Siyasal Dilde Huzur Söylemi gibi kitapları bulunmaktadır. Ulus Baker kitapları ve daha fazlasını Kitapabi’den satın alabilirsiniz.

  Ulus Baker Kitapları