logo
  1. 0

  Tütün Risalesi Abdülgani En Nablusi

  Yazar: Abdülgani En-Nablusi Yayınevi: Dergah Yayınları

  "Kardeşlerim bu risâleyi yazmamı çokça rica ettiler. Kendisinden başka ilah olmayan Allah'a and olsun ki bu risâleyi, tütün kullanımına olan muhabbetimden dolayı veya çağdaşlarımdan birine muhalefet edeyim diye yazmadım. Bu kitabı yazma amacım insaflı bir açıklama yapmak (…) ve delilsiz bir şekilde, yalnızca aklî kıyaslar ve nefsânî vehimler yardımıyla tütünden kaldırılan mubahlık hükmünü yerli yerine koymaktır." Abdülganî en-Nablusî bu eserinde,... Devamnı Oku
  Tüm Siparişlerde Kargo Bedava Stokta sadece 9 adet kaldı.

  27,00 TL 29,62 TL

  Benzer Ürünler

  Ürün Açıklaması

  "Kardeşlerim bu risâleyi yazmamı çokça rica ettiler. Kendisinden başka ilah olmayan Allah'a and olsun ki bu risâleyi, tütün kullanımına olan muhabbetimden dolayı veya çağdaşlarımdan birine muhalefet edeyim diye yazmadım. Bu kitabı yazma amacım insaflı bir açıklama yapmak (…) ve delilsiz bir şekilde, yalnızca aklî kıyaslar ve nefsânî vehimler yardımıyla tütünden kaldırılan mubahlık hükmünü yerli yerine koymaktır."
  Abdülganî en-Nablusî bu eserinde, tütün kullanımıyla ilgili söylemleri tek tek ele almakta, fakat bunlardan çok daha farklı, üst bir perdeden meseleye yaklaşmakta ve tartışmayı analiz etmektedir. Bu eseri özgün ve özel kılan en önemli unsurlardan birisi, Nablusî'nin başka eserlerinde de gösterdiği bu yetkin rasyonel bakışı ve meselelere daha nitelikli bir boyut katma özelliğidir. Eserde ayrıca tütünün tarihi, kullanım şekli ve araçları hakkında bilgiler verilmektedir. Müellif, eserin son bölümünde tütünle ilgili yazılmış şiirlerden de bir seçki sunmaktadır.
   
  (Tanıtım Bülteninden)
   

   

  Özellikler

  Hamur Tipi 2. Hamur
  Sayfa Sayısı 152
  Ebat 13,5 X 21
  İlk Baskı Yılı 2021
  Baskı Sayısı 1. Basım
  Dil Türkçe
  Basım Dili Türkçe
  Kapak Türü Karton Kapak
  Kağıt Türü 2. Hamur
  Basım Tarihi Mart 2021
  Basım Yeri İstanbul
  En / Boy 13,50 / 21,00 Cm.
  Cilt Durumu Ciltsiz
  Boyutlar 13,50 X 21,00 Cm
  Orijinal Dil Arapça
  Kağıt Tipi 2. Hamur
  Barkod 9786257005920

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Abdülgani En-Nablusi
  Çevirmen Muhammet Emin Efe