logo
  1. Yazarlar
  2. Yayınevleri
  3. 0

  Filtreler

  -

  Turan Dursun

  Turan Dursun Kimdir?

   

  1934 yılında Sivas’ın Şarkışla köyünde doğan Turan Dursun, müftülükten ateistliğe geçen ve çok tepkiler toplayan popüler bir yazardır.

  Başarılı geçen erken eğitim hayatının ardından ailesinin de öğretileri ile islam alanına yöneldi. Hayatının erken dönemlerinde müftülük ve imamlık yaparak insanlara islamı anlattı. Fars İslam alimi İbn-i Ravendi’nin takipçileri arasında yer alan Dursun, İslamiyet ve Muhammed peygamber üzerine derin araştırmalarda bulundu. 

  Yıllar geçtikçe yaptığı araştırmalar sonucunda dinde mantıksızlıklar bulduğunu belirterek ateizme yöneldi. Muhammed peygambere ve islam dinin karşı hakaretlerde bulundu ve bunun sonucunda geniş bir kesimden tepki gördü. Dinleri daha iyi anlamak için tek tanrılı yani Monoteistik dinler hakkında eğitim almaya başladı. Öğrendikleri ile İslam dinine karşı eleştirilerini artırdı ve böylece tehditler almaya başladı.

   

  Turan Dursun Eserleri

   

  Dine yoğun bağımlılık olan bir kesim insan, Turan Dursun’u kaleme aldığı eleştirel eserler hakkında ölümle tehdit etmesinin ardından 4 Eylül 1990 tarihinde Turan Dursun evinin önünde suikasta uğrayarak hayatını kaybetti. En popüler kitapları arasında ise “Din ve Seks”, “Evren Bir Şaka Mı?”, “Allah, Kur'an, Dua, İman”, “Ünlülere Mektuplar” ve “Başlangıcından Bu Yana İnsanlık” yer alıyor. En iyi Turan Dursun kitaplarını Kitapabi’de yer alan hızlı kargo seçeneği ile satın alarak hemen okumaya başlayabilirsiniz.

  Turan Dursun Kitapları