logo
  1. 0

  Tazminat Ve Alacaklarda Sorumluluk Ve Zamanaşımı Çelik Ahmet Çelik

  Yayınevi: Seçkin Yayıncılık

  Zamanaşımı, hak aramaya bir sınır konulmasıdır. Nasıl ki kanunu bilmemek özür değilse, hak arama sürelerini bilmemek de özür değildir. Ancak ne var ki, Borçlar Kanunumuzda ve çeşitli yasalarda o kadar çok ve değişik zamanaşımı süreleri vardır ki, bunların hepsini akılda tutmak, yalnız normal yurttaşlar için değil, hukukçular için bile zor olmaktadır. Her sözleşme ve sorumluluk türü için ayrı zamanaşımı süreleri konulmasını yanlış buluyoruz. Bunl... Devamnı Oku
  Tüm Siparişlerde Kargo Bedava Stokta Yok.

  Benzer Ürünler

  Ürün Açıklaması

  Zamanaşımı, hak aramaya bir sınır konulmasıdır. Nasıl ki kanunu bilmemek özür değilse, hak arama sürelerini bilmemek de özür değildir. Ancak ne var ki, Borçlar Kanunumuzda ve çeşitli yasalarda o kadar çok ve değişik zamanaşımı süreleri vardır ki, bunların hepsini akılda tutmak, yalnız normal yurttaşlar için değil, hukukçular için bile zor olmaktadır. Her sözleşme ve sorumluluk türü için ayrı zamanaşımı süreleri konulmasını yanlış buluyoruz.

  Bunlar azaltılmalı ve gruplandırılmalıdır.

  Kitabımızda zamanaşımı ve hak arama sürelerini, bunların nasıl işlediğini, başlangıcını, kesilmesini olabildiğince anlaşılır ve kolay kavranır biçimde açıklamaya çalıştık.

  ***  Sözleşme ve sorumluluk türleri bölümünde, günlük yaşamda en çok bilinmesi gerekenleri, en fazla dava konusu edilenleri ele aldık. Genel bölümde çalıştıranın sorumluluğu, yardımcı kişilerden sorumluluk, tüzel kişilerin sorumluluğu,  devletin ve kamu görevlilerinin sorumluluğu yer aldı.

  Borçlar Kanunu'ndaki sorumluluk ve sözleşme türlerinden özellikle satım ve eser (inşaat) sözleşmelerini geniş biçimde işledik. Üretimcinin sorumluluğu bölümünde, Borçlar Kanunu hükümleri ile Tüketicinin Korunması Kanunu'nu bir arada inceledik.

  Borçlar Kanunu dışında, Medeni Kanundaki Taşınmaz Malikinin Sorumluluğu ve Komşuluk Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Hastanelerin ve Hekimlerin Sorumluluğu, Çevre Zararlarından Sorumluluk, Trafik ve Taşıma Kazalarından Sorumluluk, Sigortalar, Noterlerin Sorumluluğu kitabımızın özel bölümünün konularını oluşturdu.

  Yalnız hukukçulara değil, herkese yararlı bir kitap olduğuna inanıyoruz.

   

  Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

  Genel Olarak Zamanaşımı

  Haksız Eylemlerde Zamanaşımı

  Bedensel Zararlarda Zamanaşımının Başlangıcı

  Tazminat Davalarında Ceza Zamanaşımının Uygulanması

  Sorumluluk Türleri ve Zamanaşımı Genel Olarak

   

  (Tanıtım Bülteninden)

   

   


   

  Özellikler

  Hamur Tipi 2. Hamur
  Ebat 17 X 25
  İlk Baskı Yılı 2018
  Baskı Sayısı 3. Basım
  Barkod 9789750249273

  Katkıda Bulunanlar