logo
  1. Yazarlar
  2. Yayınevleri
  3. 0

  Şermin Yaşar

  Şermin Yaşar, veya toplumun genel kısmının tanıdığı şekliyle “Oyuncu Anne”; 1982 yılında Almanya, Berlin’de doğdu. 

  Yazarlık hayatına atılmadan önce sosyal medyada yaptığı paylaşımlar onun “Oyuncu Anne” mahlası ile tanınmasını sağladı.

  Şermin Yaşar Kimdir?

  Almanyaya göçen bir Türk ailenin kızı olarak 1982 yılında doğan Şermin Yaşar, küçük yaşlardayken ailesinin taşınması ile birlikte Türkiyeye döndü. 

  Erken eğitim hayatını Bilecik’te geçiren Şermin Yaşar, liseden başarıyla mezun olduktan sonra Isparta’da Türk Dili ve Edebiyatı bölümü okumaya hak kazandı. Bu bölümden de başarıyla mezun oldu ve yükseköğrenim için Ankara’ya taşındı.

  Başarılı geçen eğitim hayatının ardından hiç beklemeden iş dünyasına atılan Şermin Yaşar’ın ilk işi reklamlar için metin yazarlığı yapmaktı. İşine olan tutkusu ve sıkı çalışmasının meyvesini, kısa süre sonra çalıştığı kurumda yöneticilik görevine yükselerek aldı. 

  Kariyerin yanında hayatını şekle koymayı da ihmal etmedi. Şermin Yaşar’ın Tuna, Mete ve Name adında 3 çocuğu ve eski eşi Nedim Arda ile 2017 de sonlanan bir de evliliği var. 

  Metin yazarlığı günlerinden edindiği tecrübelerden de yararlanarak Oyuncu Anne adı ile bir Facebook hesabı açtı.  Çocuk zihninin gelişmesine yarayan ve kişisel gelişimine katkı sağlayabilecek aktiviteler üreten Şermin Yaşar, kısa sürede büyük bir kitle edinmeyi başardı.

  Şermin Yaşar Kitapları

  Şermin Yaşar, İnstagram’ın ünlü simalarından birisi haline geldikten kısa süre sonra, burada yayınladığı oyunlar ve aktiviteleri kitap haline getirmeye karar verdi. Şermin Yaşar’ın ilk kitabı olan “Başlarım Şimdi Anneliğe” böylelikle ortaya çıkmış oldu. Takipçi kitlesinin de etkisiyle bu kitap yayımlandıktan kısa süre sonra en çok satan kitaplar listesine girmeyi başardı.

  Şermin Yaşar, okuyucu yorumları ile gelen olumlu hava ile yazarlık kariyerine son sürat devam ederek çocuklar için kişisel gelişim kitapları yazmaya başladı. İşte Şermin Yaşar’ın çocuk hikayeciliği konulu oldukça ünlü kitaplarının bir kısmı; 

  • Dedemin Bakkalı
  • Oh Ne Ala Memleket
  • Dedemin Bakkalı - Çırak
  • Çok Hayal Kuran Çocuk
  • Babaannem Geri Döndü
  • Cingo: Ben İnsan Değil Miyim
  • Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu
  • Tarihi Hoşça Kal Lokantası
  • Oyun Takvimi 2016 : Her Güne Bir Oyun


  Kitapabi ile Şermin Yaşar kitaplarını satın alabilirsiniz.

  Şermin Yaşar Kitapları