logo
  1. 0

  Sabitfikir Sayı 122 - Nisan 2021

  Yayınevi: Sabit Fikir Dergisi

  Romana Giden Adımlar Sabitfikir’in 122. sayısı Roman Yazmak İsteyenlere Yirmi Tavsiye başlığıyla çıktı Edebiyat ve kitap dünyasındaki yenilikleri okurla buluşturan Sabitfikir, 10. yaşının ilk sayısında Roman Yazmak İsteyenlere Yirmi Tavsiye sunuyor. Son dönemin popüler türü roman hakkındaki dosya yazısı, Ayşegül Genç imzasını taşıyor. Erdem Öztop, son romanı "Empedokles’in Dostları" ile dikkat çeken Amin Maalouf ile konuştu. Pandemi sürecine de... Devamnı Oku
  Tüm Siparişlerde Kargo Bedava Stokta Yok.

  Ürün Açıklaması

  Romana Giden Adımlar
  Sabitfikir’in 122. sayısı Roman Yazmak İsteyenlere Yirmi Tavsiye başlığıyla çıktı
  Edebiyat ve kitap dünyasındaki yenilikleri okurla buluşturan Sabitfikir, 10. yaşının ilk sayısında Roman Yazmak İsteyenlere Yirmi Tavsiye sunuyor. Son dönemin popüler türü roman hakkındaki dosya yazısı, Ayşegül Genç imzasını taşıyor. Erdem Öztop, son romanı "Empedokles’in Dostları" ile dikkat çeken Amin Maalouf ile konuştu. Pandemi sürecine değinen dünyaca ünlü yazar, "Bir rüya gibi dağılacak olan hokkabazlar dünyasında yaşıyoruz" diyor.
  A.Ali Ural, Şiirin Cesur Körfezi: Sezai Karakoç'u; Zeynep Merdan, Mum, Ateşi ve Aksi: Ali Şeriati'yi; Doğukan İşler, Tekinsiz Düşlerin Unutulan Öykücüsü: Kenan Hulusi Koray’ı; Gülenay Börekçi, Faulkner'ın Öykücü Olarak Portresi'ni yazdı.
  Nisan sayısında Seray Şahinler ödüllü kitap "Dolunay Kadınları"nı inceledi. Cem Tunçer, Enrique Vila-Matas'dan "Bartleby ve Şürekası"; Harun Candan, Eric Ambler'den "Dimitrios’un Maskesi"; Cem Altınışık, Tatyana Tolstoya'dan "Böcü"; Mustafa Uçurum, İbrahim Tüzer'den "Anlatı/Yorum" kitaplarını eleştirdi. Bir döneme damga vuran müzik adamı Mehmet Teoman ile yapılan nehir söyleşi kitabını ise Bilgehan Uçak değerlendirdi.
  Suavi Kemal Yazgıç bu ayki Kavram Atölyesi’nde Divan edebiyatı üzerine yazıyor. Ali Emre, Homeric'in "Moğol Kurdu"; Zeki Bulduk, İmdat Avşar'ın "Güvercin Sevdası"; Tuba Kaplan, Simon Garfield'ın "Saatler"; Mehmet Fatih Öz, Said Yavuz'un "Üşüyen Eller Divanı"; Duygu Karslı, Pirandello'nun "Biri Hiçbiri Binlercesi" adlı kitabını tanıtıyor.
  Önde(n) Gidenler bölümünde Nurullah Koltaş, Britanya'nın Çalışkan Şeyhülislâmı W. Abdullah Quilliam'ı hatırlatıyor; Mümkün Evrenler’de Murat k. Murat "Avrupa'nın kabileleri mi klişeleri mi?" sorusuna cevap arıyor; H. Salih Zengin ise Kipat'ta minik okurlara üç yeni kitap tavsiye ediyor.
  Murat Can Aşlak ile Onur Atay'ın hazırladığı Kararsız Okur, yazarlığa başlangıç serüvenlerine odaklanıyor. Orkun Galolar Ters Karga sayfalarında edebiyat yardımıyla zeytinin kıymetini inceliyor. Selahattin Demirci, Binbir Gece Masalları'ndan "Tüccar ve Cin"i çizgiye taşıyor.
   
  (Tanıtım Bülteninden)
   
   

   

  Özellikler

  Dil Türkçe
  Barkod 2789788622576

  Katkıda Bulunanlar