logo
  1. Yazarlar
  2. Yayınevleri
  3. 0

  Oruç Aruoba

  Oruç Aruoba, biyografisine göre filozof, şair ve yazardır. 14 Temmuz 1948 tarihinde Kocaeli’nin Karamürsel beldesinde yaşama gözlerini açmıştır. Ankara’da bulunan TED Kolejine gitmiş, buradan mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Psikoloji alanında lisans ve yüksek lisansını yaptı.

  Oruç Aruoba Kimdir?

  Hacettepe Üniversitesinde 11 yıl felsefe ve psikoloji alanında öğretim görevlisi olarak çalışmış, daha sonra Felsefe bölümünden doktora derecesini elde etmiştir. İlerleyen yıllarda Almanya Tübingen Üniversitesinde düzenlediği felsefe seminerleri sayesinde adını oldukça duyurmayı başardı.

  Sonrasında Yeni Zelanda’da bulunan Victoria Üniversitesinde bir süre öğretim üyesi olarak çalıştı, buradan ayrıldıktan sonra ise akademisyenliği tamamen bıraktı. Birçok basın organında yayın yönetmenliği ve danışmanlığı yapan Oruç Aruoba, bunun dışında yazı ve çeviri işleriyle ilgilendi ve kitaplarını bu dönemde yazdı.

  Oruç Aruoba Kitapları

  Oruç Aruoba şiirleri, sözleri ve hikayelerini yazdığı kitaplarda bir araya getirdi. Okur yorumlarına göre De Ki İşte en iyi kitabıdır. Diğer Oruç Atuoba eserleri arasında, İle, Hani, Yürüme, Tümceler, Çengelköy Defteri, Benlik, Zilif, Yakın, Meşe Fısıltıları ve Uzak gibi eserleridir. Oruç Aruoba kitapları ve daha fazlasını Kitapabi’den satın alabilirsiniz.

  Oruç Aruoba Kitapları