logo
  1. Yazarlar
  2. Yayınevleri
  3. 0

  Filtreler

  -

  Mehmet Okuyan

  Mehmet Okuyan Kimdir ?

   

  Mehmet Okuyan, 1965 yılında Karadeniz’in Trabzon ilinde dünyaya geldi. Başarılı geçen erken eğitim hayatının ardından 1983 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesini kazandı. Burada İlahiyat fakültesinde eğitim gördü ve 1987 yılında başarıyla mezun oldu.

  Mehmet Okuyan mezuniyetinin ardından okuduğu üniversitede kalmayı seçti ve burada Tefsir Anabilim dalından öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. 3 yıl süren öğretim görevlisi görevinin ardından 1990 yılında yüksek lisansını tamamladı. Bunun 4 sene arından yani 1994 yılında ise başarıyla doktorasını tamamladı. 

  Erken bir yaştayken 2002 yılında profesör olmaya hak kazandı. Okuyup görev aldığı üniversiteden ayılmamayı seçerek profesörlüğün ardından da burada kalarak Tefsir Anabilim dalı altında çalışmaya devam etti. 

  Türkçe’nin yanı sıra Arapça ve İngilizce dillerini de bilen Mehmet Okuyan, okuyucu yorumlarının olumlu olduğu sayısız kitap yayınladı.

   

  Mehmet Okuyan Kitapları 

   

  En çok satan kitapları arasında ise “Kur’an Meal-Tefsir”, “Kur'an'a Göre Kabir Azabı” ve “Kıssalar Ne Söyler” yer alıyor. En iyi Mehmet Okuyan kitaplarını Kitapabi’de bulunan hızlı kargo seçeneği ile hemen okumaya başlayabilirsiniz.

  Mehmet Okuyan Kitapları