logo
  1. 0

  Kaos Gl Sayı 171-Queer Göç 2 Kolektif

  Yayınevi: Nota Bene Yayınları

    Kaos GL olarak bulunduğumuz coğrafyadaki LGBTİ+’ların yaşadığı iç ve dış göçün arka planında yatan nedenlere bakmak gerekliliğiyle hazırlamaya çalıştığımız dosyada, bütün bu kapsamı aktarabilmek için tek bir sayı yeterli olmadı. Dolayısıyla önceki sayımız Queer Göç’ün dosya kapsamını Türkiye’den Almanya’ya yönelen göçleri kavramaya ayırdık.   Bu sayımızda ise, “LGBTİ+ aktivistler neden göç ediyor? LGBTİ+’ların göç gerekçeleri ve bu göçün ardınd... Devamnı Oku
  Tüm Siparişlerde Kargo Bedava Stokta Yok.

  Benzer Ürünler

  Ürün Açıklaması

    Kaos GL olarak bulunduğumuz coğrafyadaki LGBTİ+’ların yaşadığı iç ve dış göçün arka planında yatan nedenlere bakmak gerekliliğiyle hazırlamaya çalıştığımız dosyada, bütün bu kapsamı aktarabilmek için tek bir sayı yeterli olmadı. Dolayısıyla önceki sayımız Queer Göç’ün dosya kapsamını Türkiye’den Almanya’ya yönelen göçleri kavramaya ayırdık.
    Bu sayımızda ise, “LGBTİ+ aktivistler neden göç ediyor? LGBTİ+’ların göç gerekçeleri ve bu göçün ardından yaşanılan zorluklar neler? Göç LGBTİ+'ların eğitim hayatını, sosyal yaşamını, sosyal haklara erişimini nasıl etkiliyor? Mülteci LGBTİ+’ların Türkiye ve Türkiye dışındaki durumu nedir? Avrupa ve Göç politika metinleri bizlere ne söylüyor?” gibi soruların cevaplarını birçok akademisyen ve aktivist ile birlikte tartışmaya açtık.
   
  (Tanıtım Bülteninden)
   

   

  Özellikler

  Hamur Tipi Kuşe
  Sayfa Sayısı 56
  Ebat 21 X 29
  İlk Baskı Yılı 2020
  Baskı Sayısı 1. Basım
  Dil Türkçe
  Barkod 2789788618802

  Katkıda Bulunanlar