logo
  1. 0

  Islamdan Dönenler Ve Yalancı Peygamberler Bahriye Üçok

  Yazar: Bahriye Üçok Yayınevi: Kırmızı Kedi Yayınevi

  İSLAMDAN DÖNENLER ve YALANCI PEYGAMBERLER Bahriye Üçok Her gerçek peygamberin yaşadığı devirde onu taklit eden birkaç menfaat veya şöhret düşkününün de peygamberlik iddiasında bulunduğu bir gerçektir. Özellikle tektanrılı bir dinin iyice yerleşmiş bulunmadığı bölgelerde ortaya çıkan sahte peygamberler, cahil halk kitleleri içinde kendilerine taraftar bulmakta güçlük çekmemişlerdir. İslamiyetin yayılması ve yerleşmesi sırasında da Arabistan’ı... Devamnı Oku
  Tüm Siparişlerde Kargo Bedava Stokta sadece 8 adet kaldı.

  22,00 TL 36,85 TL

  Benzer Ürünler

  Ürün Açıklaması

  İSLAMDAN DÖNENLER
  ve
  YALANCI PEYGAMBERLER
  Bahriye Üçok

  Her gerçek peygamberin yaşadığı devirde onu taklit eden birkaç menfaat veya şöhret düşkününün de peygamberlik iddiasında bulunduğu bir gerçektir. Özellikle tektanrılı bir dinin iyice yerleşmiş bulunmadığı bölgelerde ortaya çıkan sahte peygamberler, cahil halk kitleleri içinde kendilerine taraftar bulmakta güçlük çekmemişlerdir.

  İslamiyetin yayılması ve yerleşmesi sırasında da Arabistan’ın çeşitli bölgelerinde ortaya çıkmış olan sahte peygamberler, İslamiyeti büyük güçlüklerle karşı karşıya bırakmıştır.

  Bahriye Üçok, bu kitapta hicri 7. ve 11. yıllar arasında peygamberliğini ilan edenlerin izlerini sürüyor. Bunlardan Esved, Tuleyha, Secâh ve Müseylime’yi Batılı oryantalistlerin ve İslam âlimlerinin eserlerinden de yaralanarak inceliyor.
  İslamdan Dönenler ve Yalancı Peygamberler, dönemin toplumsal, sosyal ve ekonomik koşullarını da göz önüne alarak sahte peygamberlerin İslam tarihindeki yerini inceleyen ilk eser olma özelliğini taşıyor.


  Özellikler

  Cilt Durumu Ciltsiz
  Basım Tarihi Mart 2021
  Basım Yeri Türkiye / İstanbul
  Boyutlar 15,00 X 23,00 Cm
  Basım Dili Türkçe
  Kağıt Tipi 2. Hamur
  Sayfa Sayısı 168
  Hamur Tipi 2. Hamur
  Ebat 15 X 23
  İlk Baskı Yılı 2019
  Baskı Sayısı 1. Basım
  Barkod 9786052984574

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Bahriye Üçok