logo
  1. 0

  Inanna Murat Tuncel

  Yazar: Murat Tuncel Yayınevi: Elfene Dünya Yayıncılık

   “Bir yanda küçük yaşta anasının kucağından koparılıp ocaklarda yetiştirilen bir devşirme, öte yanda bir Ermeni beyinin kızını ikinci eş olarak almak istediği için bey babası tarafından sürgüne gönderilen bir bey oğlunun serüvenleri. Murat Tuncel, romanında iç içe kurguladığı bu iki öyküyü sürükleyici bir anlatımla okuyucuya sunmuş.”  - Filiz Nayır  -  “İnanna, bana çeviriyi sevdiren romandır.”  - Çev.Rüstem Aziz/Bulgaristan -    “İnanna, ro... Devamnı Oku
  Tüm Siparişlerde Kargo Bedava Stokta Yok.

  Benzer Ürünler

  Ürün Açıklaması

   “Bir yanda küçük yaşta anasının kucağından koparılıp ocaklarda yetiştirilen bir devşirme, öte yanda bir Ermeni beyinin kızını ikinci eş olarak almak istediği için bey babası tarafından sürgüne gönderilen bir bey oğlunun serüvenleri. Murat Tuncel, romanında iç içe kurguladığı bu iki öyküyü sürükleyici bir anlatımla okuyucuya sunmuş.” 

  - Filiz Nayır  - 

  “İnanna, bana çeviriyi sevdiren romandır.” 

  - Çev.Rüstem Aziz/Bulgaristan - 

   

  “İnanna, romandan çok bir şey.” 

  - Çev. Prof. Eunkyung Oh/G.Kore - 

   

  “İnanna’yı okurken, yazarın hangi müziği dinlediğini de duyarsınız. O nedenle İnanna’daki anlatımı müzikle çağlayan bir nehre benzetiyorum.” 

  - Çev. Anneke Krıjthe/Hollanda - 

   

  “İnanna ile yaşadığımız bereketli toprakların başka zenginliklerini de  keşfettim.” 

  - Çev.  Abdelkader Abdelli/Suriye - 

   

  “Bak bey oğlu, yıldızlara bak. Bizim tanımlayamadığımız bir zamanda  Tanrıça İnanna, bu yıldızların güzelliğine dayanamayarak tapınağından dışarı çıkmış.  İnanna’yı gören ay karanlığa karışıp kaybolunca, çok kızan ana tanrıça An hemen onu  yeryüzüne göndermeye karar vererek şöyle demiş,” Ey İnanna! Seni şimdi bizi temsil  edesin diye yeryüzüne gönderiyorum. Yeryüzünün en güzel tanrıçası sensin. Gökyüzü  kardeşin ay’ın, yeryüzü de senindir. Yalnız seni seçilmiş yapabilmem için bir şartım var;  Ay gökyüzüne çıktığında, sen tapınağına gireceksin; sen yeryüzüne çıktığında, ay  bulutlardan koynuma girecek. Çünkü yeryüzü de, gökyüzü de her ikinizin güzelliğini  taşıyacak kadar büyük değildir.”

   

  Kapak Tasarım: Tuğba Kurnaz – Fehmi Kurnaz

   


   

  Özellikler

  Cilt Durumu Ciltsiz
  Basım Tarihi Temmuz 2018
  Basım Yeri Türkiye / İstanbul
  Boyutlar 13,50 X 19,50 Cm
  Kağıt Tipi 2. Hamur
  Sayfa Sayısı 440
  Hamur Tipi 2. Hamur
  Ebat 13,5 X 19,5
  İlk Baskı Yılı 2018
  Baskı Sayısı 1. Basım
  Basım Dili Türkçe
  Barkod 9786056857003

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Murat Tuncel