logo
  1. 0

  Hayvan Çiftliği George Orwell

  Yazar: George Orwell Yayınevi: Can Yayınları

  Distopik romanlarıyla ünlenen İngiliz Yazar George Orwell tarafından 1945 yılında yayımlanan Hayvan Çiftliği adlı roman, masalsı atmosferinin altında derin bir sistem eleştirisi barındırıyor. Fabl türünde kaleme alınan eser, yazarın 1984 adlı romanıyla birlikte en geniş kitlelere ulaşan yapıtları arasında yer alıyor. Ön yüzünde bir çiftlik ve içinde yaşayan hayvanları konu edinen roman; devletleri, yönetim biçimlerini ve toplumları sembolik olduğ... Devamnı Oku
  Tüm Siparişlerde Kargo Bedava Stokta 10+ Var.

  12,01 TL

  Bu ürünü alanlar bunlarıda aldı

  Benzer Ürünler

  Ürün Açıklaması

  Distopik romanlarıyla ünlenen İngiliz Yazar George Orwell tarafından 1945 yılında yayımlanan Hayvan Çiftliği adlı roman, masalsı atmosferinin altında derin bir sistem eleştirisi barındırıyor. Fabl türünde kaleme alınan eser, yazarın 1984 adlı romanıyla birlikte en geniş kitlelere ulaşan yapıtları arasında yer alıyor. Ön yüzünde bir çiftlik ve içinde yaşayan hayvanları konu edinen roman; devletleri, yönetim biçimlerini ve toplumları sembolik olduğu kadar sade bir anlatımla ele alıyor.
  Orwell’in çağdaş klasikler arasında değerlendirilen Hayvan Çiftliği romanı, dünya edebiyatının en dikkat çekici hiciv romanları arasında bulunuyor. Romanının alt metninde birden fazla yönetimin olumsuz yönüne yer veren yazar, ana temasını sosyalizm eleştirisi üzerine kuruyor. Orwell, ideoloji bakımından kendisi de sosyalizme eğilimli olmasının yanı sıra romanında totaliter yönetime meydan okuyor.
  Dünyanın En Gerçek ve Sıra Dışı Çiftliğinde Dolaşmaya Hazır Olun!
  Kitabın olay örgüsü, Bay Jones adlı bir adamın sahip olduğu Beylik Çiftliği’nde geçiyor. Bay Jones tarafından kötü davranılan hayvanlar, bu durumdan son derece rahatsız oluyor. Bir gün çiftliğin bilge domuzu Koca Reis, hayvanları örgütlüyor ve onlara devrim fikrini açıklıyor. Çok geçmeden Koca Reis öldürülüyor ancak sözlerini hayvanlara miras bırakıyor.
  Bir gün hayvanlar, yemlerinin verilmediği gerekçesiyle kendilerinin de beklemediği bir şekilde isyan ediyor. Hayvanların bu ayaklanması üzerine Bay Jones ve diğer insanlar çiftliği terk ediyor. Böylelikle ideallerine yerleşen devrimi gerçekleştiren hayvanlar, işe ilk olarak çiftliğin adını değiştirmekle başlıyor. Adı artık Hayvan Çiftliği olan bu yerin yönetimini ise domuzlar üstleniyor.
  Napolyon ve Snowball adlı iki domuzun önderliğinde idare edilen çiftlikte başta her şey yolunda ilerliyor. Hayvanlar, bu iki domuz önderliğinde yeni kanunlar oluşturup buna göre yaşamaya başlıyor. Ancak zaman geçtikçe işlerin rengi değişiyor ve iki lider arasında anlaşmazlıklar baş gösteriyor. Hayvanların eşitliği üzerine kurulan yeni yönetim biçimi, istenenden çok farklı bir boyut kazanıyor.
  En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!
  Tüm zamanların en popüler kitapları bir tık uzağınızda! Hayvan Çiftliği’ni hala okumadıysanız hemen şimdi sepetinize ekleyin. George Orwell’i bugün en çok okunan yazarlar arasında yer almasını sağlayan bu romanı okurken, gerçek tarihin alternatif bir versiyonuyla karşılaşacaksınız.  
   

   

  Özellikler

  Dil Türkçe
  Ebat 12,5 X 19,5
  Sayfa Sayısı 160
  Hamur Tipi 2. Hamur
  Cilt Durumu Ciltsiz
  Basım Tarihi Eylül 2018
  Basım Yeri İstanbul
  Boyutlar 12,50 X 19,50 Cm
  Orijinal Dil İngilizce
  Kağıt Tipi 2. Hamur
  Çeviren Celal Üster (Celâl Üster)
  Kapak Türü Karton Kapak
  Kağıt Türü 2. Hamur
  En / Boy 12,00 / 19,00 Cm.
  Kapak Tasarım Utku Lomlu
  Orjinal Dil İngilizce
  Basım Dili Türkçe
  Barkod 9789750719387

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Celal Üster
  Yazar George Orwell