logo
  1. Yazarlar
  2. Yayınevleri
  3. 0

  Gülseren Budayıcıoğlu

  1947 yılında Ankara’da doğan Gülseren Budayıcıoğlu, “Madalyonun İçi” kitabıyla büyük ün topladı.

  Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir?

  Üç çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak doğan Gülseren Budayıcıoğlu, 1966 yılında Ankara Üniversitesin Tıp Fakültesini kazandı ve buradan başarıyla mezun oldu. 

  Öğrencilik yıllarında okuldan kalan vaktinde TRT Ankara radyosu ve televizyon kanalı için spikerlik ve sunuculuk yaptı. Mezuniyetinin ardından da yine Ankara’da serbest hekimlik yapmaya başladı. 

  Hekimlik yaptığı zaman kendisine gelen hastalarıyla yaptığı görüşmeleri kaleme aldı ve böylece Madalyonun İçi kitabını çıkartmış oldu. Olumlu okuyucu yorumlarının da gelmesiyle kitap git gide popülerleşti.  

  2005 senesinde Sağlık Bakanlığından kendi özel psikiyatri kliniği için ruhsat almayı başardı ve böylece Madalyon Psikiyatri merkezini kurdu. 

  2 sene sonra ise Gülseren Budayıcıoğlu eşi Aydın Budayıcıoğlu hayatını kaybetti.

  Gülseren Budayıcıoğlu Kitapları

  Madalyon psikiyatri merkezini kurduktan üç sene sonra Günahın Üç Rengi, Kral Kaybederse ve Hayata Dön isimli 3 yeni kitap daha yayınladı. 

  Bu kitaplara gelen okuyucu yorumları ve yüksek satın almalar karşısında Kral Teo Kitabi ve Camdaki Kız adında iki yeni kitap daha çıkarttı. 

  Gülseren Budayıcıoğlu Kitapları Hangi Dizilere Uyarlandı?

  Şu an 74 yaşında olan Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitapları Türk dizileri için büyük bir ilham kaynağı oldu. İşte onun kitaplarından uyarlanan Türk dizileri;

  - İstanbullu Gelin “Hayata Dön” kitabından uyarlanmıştır.
  - Doğduğun Ev Kaderindir “Camdaki Kız” kitabından uyarlanmıştır.
  - Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı Madalyonun İçi kitabından uyarlanmıştır.


  Kitapabi ile Gülseren Budayıcıoğlu kitaplarını satın alabilirsiniz.

  Gülseren Budayıcıoğlu Kitapları