logo
  1. Yazarlar
  2. Yayınevleri
  3. 0

  Görünmez Ip Patrice Karst

  Yayınevi: Mundi Yayınları

    Çocuklarınızın sorularına onların anlayabileceği bir dilde cevap bulmak ister misiniz? Ebeveynlerin de çocuklarıyla birlikte okuyup öğrenebileceği bir kitap düşünün; Patrice Karst’ın Görünmez İp kitabı İşte tam da böyle bir eser. Çocuklar, merak ettikleri konular hakkında soru sormayı seviyorlar. Ayrıca onlar, her konuya hâkim olmak ve bilgilenmek istiyorlar. Ebeveynler, bazı soruları nasıl cevaplamaları gerekti... Devamnı Oku
  Tüm Siparişlerde Kargo Bedava Stokta 10+ Var.

  79,90 TL

  Bu ürünü alanlar bunlarıda aldı

  Benzer Ürünler

  Ürün Açıklaması

   
  Çocuklarınızın sorularına onların anlayabileceği bir dilde cevap bulmak ister misiniz? Ebeveynlerin de çocuklarıyla birlikte okuyup öğrenebileceği bir kitap düşünün; Patrice Karst’ın Görünmez İp kitabı İşte tam da böyle bir eser. Çocuklar, merak ettikleri konular hakkında soru sormayı seviyorlar. Ayrıca onlar, her konuya hâkim olmak ve bilgilenmek istiyorlar. Ebeveynler, bazı soruları nasıl cevaplamaları gerektiğini bilemedikleri için bu gibi durumlarda çocuk kitaplarına başvuruyorlar. Ayrılık, ölüm, yas gibi konuları ve bunlarla baş etme yöntemlerini ele alan Görünmez İp kitabını yaşının ne olduğu fark etmeksizin herkesin okuması gerekiyor.
   
  "Görünmez İp" adlı kitabı neden okumalısınız?
  Görünmez İp Patrice Karst’ın sade ve anlaşılır anlatımı ile ele aldığı, çocukların sıkılmadan okuyabileceği, yaratıcı bir kitap. Yazar, anlatmak istediği konuyu çocukların anlayabileceği basit kelimeler kullanarak onlara veriyor ve farkındalık yaratmaya çalışıyor. Sadece çocukların değil yetişkinlerin de okuması gereken Görünmez İp, iki anne ve çocuklarının hikâyesinin anlatıldığı bir eser. Çocukların yaşları ilerledikçe farkındalıklarının da arttığını, korku ve endişelerinin aynı düzeyde ilerlediğini fark eden anne; çocuklarına hayatta olsun veya olmasın tüm sevdiklerinin hep onlarla olduklarını, arada kopmayan güçlü bağlar olduğunu anlatıyor. Bu durum başta çocuklar tarafından ilginç karşılansa da zaman geçtikçe onlar, bu bağı anlamaya ve akıllarındaki "Herkesin görünmeyen bir ipi var mı?", "Bu ip ne kadar uzağa gider?", "İp kopar mı?" gibi sorulara cevap bulmaya çalışıyorlar. Kitap, sevdiklerimizden ayrı olsak da sevgi bağının insanları birbirine kenetleyen ve sonu olmayan bir bağ olduğunun mesajını veriyor. Ayrılık korkusu yaşayan çocukların sahip olduğu endişelerin giderilmesine yardımcı olan kitap; ayrıca iklim krizi, pandemi, empati ve birlik gibi önemli konulara değinerek yaşadığımız dünyaya ve çocuklara önemli mesajlar veriyor.
   
  Bunları biliyor muydunuz?
  Görünmez İp eserinin 2022 yılında Mundi Kitap tarafından basıldığını ve yalnızca 20 sayfadan oluştuğunu biliyor muydunuz? Eserin çevirisi, Sevinç Sanem Erzurumlu tarafından yapılır. Yayımlandığı ülkelerde her yaştan okuyucuya ulaşmayı başaran eserin ayrılık, ölüm, yas gibi konularda çağdaş bir klasik olduğu konusunda herkesin hemfikir olduğu görülür.
   
  Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz
  Patrice Karst’ın Görünmez İp eserini okuduktan sonra dilerseniz dünyaca ünlü filozof yazar Oscar Brenifier'in severek okunan Filozof Çocuk kitap dizisine ait olan, 2015 yılında Tudem Yayınları tarafından basılan, çevirmenliğini Ayşen Türkmen'in yaptığı Filozof Çocuk-Ben Kimim? ve Filozof Çocuk-Hayat Neden Böyle? eserlerini okuyabilir; çocuğunuzun varoluş ile alâkalı sorularına verecek yanıtlar bulabilirsiniz.
   

  Özellikler

  Cilt Durumu Ciltsiz
  Basım Tarihi Mart 2022
  Basım Yeri Türkiye
  Boyutlar 20,00 X 20,00 Cm
  Orijinal Dil İngilizce
  Kağıt Tipi 2. Hamur
  Sayfa Sayısı 40
  Basım Dili Türkçe
  Çeviren Sevinç Sanem Erzurumlu
  Kapak Türü Karton Kapak
  Kağıt Türü 2. Hamur
  En / Boy 20,00 / 20,00 Cm.
  Hamur Tipi 2. Hamur
  Ebat 20 X 20
  İlk Baskı Yılı 2022
  Baskı Sayısı 1. Basım
  Dil Türkçe
  Barkod 9786257491419

  Katkıda Bulunanlar