logo
  1. 0

  Gerçek Hikayelerle Kendi Kendine Öğrenme Muhittin Çalışkan

  Yazar: Aziz Teke Yayınevi: Eğitim Yayınevi

  Kendi kendine öğrenme becerisi günümüzde her insanın sahip olması gereken becerilerden birisidir. Bu konuda ilgili olan herkese rehber niteliği taşıması beklenen bu kitap iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde kendi kendine öğrenme ile ilgili alan yazında yer alan bilgiler derleme şeklinde sunulmuştur. Bu bilgiler; kendi kendine öğrenmenin tanımını, tarihsel gelişimini, modellerini, aşamalarını ve kendi kendine öğrenmeye benzer kavramları içermek... Devamnı Oku
  Tüm Siparişlerde Kargo Bedava Stokta Yok.

  Benzer Ürünler

  Ürün Açıklaması

  Kendi kendine öğrenme becerisi günümüzde her insanın sahip olması gereken becerilerden birisidir. Bu konuda ilgili olan herkese rehber niteliği taşıması beklenen bu kitap iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde kendi kendine öğrenme ile ilgili alan yazında yer alan bilgiler derleme şeklinde sunulmuştur. Bu bilgiler; kendi kendine öğrenmenin tanımını, tarihsel gelişimini, modellerini, aşamalarını ve kendi kendine öğrenmeye benzer kavramları içermektedir. Ayrıca kendi kendine öğrenmeye hazırbulunuşluk ve kendi kendine öğrenen bireylerin özelliklerine de ilk bölümde yer verilmiştir.
  Kitabın ikinci bölümünde ise kendi kendine öğrenme deneyimi olan kişilerin birinci ağızdan aktardığı anlatılar bir hikâye formatında sunulmuştur. Bu bölümde bireylerin geçirdiği süreçler net bir şekilde aktarılmıştır. Gerçek hikâyelerde bireylerin deneyimleri, yaşadıkları zorluklar, öğrenme azimleri, motivasyonları kendi kendine öğrenme deneyimi yaşamak isteyen kişilere ışık tutacaktır. Kişilerin öğrenme süreçleri hedef belirleme, kaynak kitap ya da kişi belirleme, öğrenme stratejisi belirleme ve uygulama, kendini değerlendirme şeklinde kronolojik olarak sıralanmıştır. Böylece bu hikâyeleri okuyan bir kişi sürecin hangi aşamasında hangi iniş çıkışların yaşandığını da çok net şekilde izlemiş olacaktır.
   
  (Tanıtım Bülteninden)
   

   

  Özellikler

  Cilt Durumu Ciltsiz
  Basım Tarihi Mart 2021
  Basım Yeri Türkiye / Konya
  Boyutlar 16,50 X 24,00 Cm
  Basım Dili Türkçe
  Kağıt Tipi 2. Hamur
  Sayfa Sayısı 102
  Hamur Tipi 2. Hamur
  Ebat 16,5 X 24
  İlk Baskı Yılı 2021
  Baskı Sayısı 1. Basım
  Dil Türkçe
  Barkod 9786257316903

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Aziz Teke