logo
  1. Yazarlar
  2. Yayınevleri
  3. 0

  Filtreler

  -

  Freud

  Sigmund Freud Kimdir?


  Sigmund Freud, psikanalist, psikolog ve yazardır. 6 Mayıs 1856 tarihinde A. Macaristan İmparatorluğu’nun şehirlerinden olan Pribor’da dünyaya gelmiştir. Çocukluğunun ilk yıllarını burada geçiren Freud henüz 4 yaşındayken ailesi Viyana’da bulunan bir yahudi mahallesine taşındı.


  Sigmund Freud’un gençlik döneminde Yahudiler tıp ve hukuk gibi alanlar dışında çalışamıyordu, bu sebeple Freud’da Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. Düşüncelerini etkileyen Josef Breuer ile bu dönemde tanışan Freud, ilerleyen yıllarda Theodor Meynert Psikiyatri Kliniğinde çalışmaya başladı, hipnoz ve uyuşturucuların etkileri üzerinde çalışmalar yaptı.

  1886 yılında Viyana’ya dönme kararı alan Sigmund Freud, burada bir muayenehane açtı ve hipnoz tekniği başta olmak üzere birçok şekilde hastalarının sorunlarını çözdü. Bir yandan yazarlığa da merak saldı, bir süre sonra psikiyatristliği bırakıp tam zamanlı olarak yazmaya başladı. Cinsellik alanında düşünceleri ve ortaya sunduğu öngörüler büyük ses getirdi.

  Sigara bağımlısıydı ve 1923 yılında çene kanseri olduğunu öğrendi. Hayatının son 16 yıllık kısmında tam 33 farklı operasyon geçirse de kesin çözümü bir türlü elde edemedi. Nazi Almanyasının Avusturya’yı işgal etmesi sebebiyle İngiltere’ye giden ve tedavisine burada devam eden Sigmund Freud, 23 Eylül 1939 tarihinde burada ölümü gerçekleşti.


  Sigmund Freud Kitapları


  Sigmund Freud, rüyaların yorumu, psikanaliz, cinsellik ve benzeri konularda yazdığı kitaplarla oldukça büyük bir okur kitlesine sahip oldu. Okuyucu yorumlarına göre Cinsellik Üzerine kitabı Sigmund Freud’un en iyi eserlerindendir. Yazarın diğer kitapları arasında, Totem ve Tabu, Leonardo da Vinci, Uygarlığın Huzursuzluğu, Musa ve Tektanrıcılık, Psikanalize Yeni Giriş Dersleri Serisi ve Bir Genç Kızın Günlüğü gibi kitapları bulunmaktadır. Sigmund Freud kitapları ve daha fazlasını Kitapabi’den satın alabilirsiniz.

  Freud Kitapları