logo
  1. 0

  Fetönün Askeri Kanadı-Genelkurmay Çatı Davası Mert Hüseyin Akgün

  Yazar: Mert Hüseyin Akgün Yayınevi: Seta Yayınları

  Elinizdeki eser Türkiye’nin yakın tarihte yaşadığı birçok büyük saldırının arkasında yer alan Fetö’nün askeri kanadını analiz ediyor. Bugün 2014’ten bu yana devam eden ve 15 Temmuz sonrasında ivme kazanan adli süreçler sayesinde Fetö’ye ve darbe teşebbüsüne dair ciddi bir veri havuzu oluştu. Bu kaynaklardan faydalanarak kaleme alınan kitapta örgütün silahlı yapılanması –başta Genelkurmay çatı davası olmak üzere– yargılamalar neticesinde ortaya çı... Devamnı Oku
  Tüm Siparişlerde Kargo Bedava Stokta 10+ Var.

  25,00 TL 37,89 TL

  Benzer Ürünler

  Ürün Açıklaması

  Elinizdeki eser Türkiye’nin yakın tarihte yaşadığı birçok büyük saldırının arkasında yer alan Fetö’nün askeri kanadını analiz ediyor. Bugün 2014’ten bu yana devam eden ve 15 Temmuz sonrasında ivme kazanan adli süreçler sayesinde Fetö’ye ve darbe teşebbüsüne dair ciddi bir veri havuzu oluştu. Bu kaynaklardan faydalanarak kaleme alınan kitapta örgütün silahlı yapılanması –başta Genelkurmay çatı davası olmak üzere– yargılamalar neticesinde ortaya çıkmış olgu ve bilgiler ışığında aydınlatılıyor. Böylece bu sıra dışı terör örgütünün ideolojisi, kendine özgü yapısı, takip ettiği stratejiler ve eylemleri çok güçlü bir zeminde anlatılıyor. Yargılama süreci deliller, savunmalar ve tanıklıklar eşliğinde incelenerek Türkiye’nin örgütle haklı mücadelesi adına tarihe not düşülüyor.
  Fetö’ye karşı verilen hukuki mücadelenin bir iz düşümü olan kitapta terör örgütünün darbeyi nasıl planladığına dair çarpıcı detayların yanı sıra bu dava sanık savunmaları ve adil yargılanma hakkı bakımından da ele alınıyor. Kitap bu yönüyle, kendisini mahkum eden yargılamalar sebebiyle büyük bir meşruiyet krizinde olan Fetö’nün 15 Temmuz’a ilişkin kara propagandasını da çürütüyor.
   
  (Tanıtım Bülteninden)
   

   

  Özellikler

  Cilt Durumu Ciltsiz
  Basım Tarihi Mart 2020
  Basım Yeri Türkiye / İstanbul
  Boyutlar 15,00 X 23,00 Cm
  Basım Dili Türkçe
  Kağıt Tipi 2. Hamur
  Sayfa Sayısı 160
  Hamur Tipi 2. Hamur
  Ebat 15 X 23,5
  İlk Baskı Yılı 2020
  Baskı Sayısı 1. Basım
  Dil Türkçe
  Barkod 9786257040204

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Mert Hüseyin Akgün