logo
  1. 0

  Eyyüb Sultan Hazretleri Veysel Akkaya

  Yazar: Veysel Akkaya Yayınevi: Aden Yayınevi

  Bizans kralının kızı dermansız bir derde tutulmuş. Doktorlar hiçbir çare bulamamışlar. Artık ümitlerin tükendiği bir zamanda kız rüyâsında nur yüzlü, ak sakallı bir dedeyi görmüş. Ona iyileşmesi için, kalenin karşısında bulunan kabrinin aşağı tarafına bir kuyu kazdırmasını, o kuyudan çıkan suyu içmesini ve onunla yıkanmasını tavsiye etmiş. Kız rüyâsını babasına anlatmış. Ona kabrin olduğu yeri göstermiş. Bu kişi Eyyüb Sultan Hazretleri imiş.Kral ... Devamnı Oku
  Tüm Siparişlerde Kargo Bedava Stokta 10+ Var.

  23,00 TL 35,43 TL

  Benzer Ürünler

  Ürün Açıklaması

  Bizans kralının kızı dermansız bir derde tutulmuş. Doktorlar hiçbir çare bulamamışlar. Artık ümitlerin tükendiği bir zamanda kız rüyâsında nur yüzlü, ak sakallı bir dedeyi görmüş. Ona iyileşmesi için, kalenin karşısında bulunan kabrinin aşağı tarafına bir kuyu kazdırmasını, o kuyudan çıkan suyu içmesini ve onunla yıkanmasını tavsiye etmiş. Kız rüyâsını babasına anlatmış. Ona kabrin olduğu yeri göstermiş. Bu kişi Eyyüb Sultan Hazretleri imiş.Kral Hıristiyan olmasına rağmen, başka çaresi kalmadığı için denilenleri yapmış.
  Kız rüyasındaki tavsiyelere uyunca iyileşmiş. Artık kral Eyyüb Sultan Hazretleri’ne büyük saygı duymaya başlamış. Onun kabrini tamir ettirmiş ve üzerine binâ yaptırarak yanı başına bir de nöbetçi koymuş. Kızın iyileştiğini öğrenen hıristiyanlar, onu ziyâret etmeye başlamışlar. Bizanslılar asırlar boyunca, Eyyüb Sultan Hazretleri’nin kabrini özenle korudular. Ancak, Bizanslılar’ın hakim olduğu son asırlarda, İstanbul’un Latinler tarafından istilâsında onun yeri kayboldu. Fakat sonra terar bulundu, nasıl bulunduğunu ise bu kitaptan öğrenelim.
   
  (Tanıtım Bülteninden)
   
   

   

  Özellikler

  Cilt Durumu Ciltsiz
  Basım Tarihi Ocak 2020
  Basım Yeri Türkiye / İstanbul
  Boyutlar 15,00 X 21,50 Cm
  Basım Dili Türkçe
  Kağıt Tipi 1. Hamur
  Sayfa Sayısı 44
  İlk Baskı Yılı 2015
  Dil Türkçe
  Barkod 9786055094621

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Veysel Akkaya