logo
  1. Yazarlar
  2. Yayınevleri
  3. 0

  Emrah Safa Gürkan

  Emrah Safa Gürkan biyografisine göre araştırmacı, tarihçi ve yazardır. 1981 yılının 16 Ocak gününde Kocaeli’nin Değirmendere beldesinde dünyaya gelmiştir ve 2003 senesinde Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden lisans derecesini elde etmiştir.

  Emrah Safa Gürkan Kimdir?

  Yine Bilkent Üniversitesinin Tarih bölümünde yüksek lisans yaptı, sonrasında ABD Georgetown Üniversitesi’ne gitmiş ve burada Tarih alanında doktorasını tamamladı. Özellikle Osmanlı ve eski Türk devletleri tarihine oldukça hakim olan Emrah Safa Gürkan, birçok gazete ve dergide bu alanlarda yüzlerce makale yazmıştır.

  Emrah Safa Gürkan’ın bildiği diller; ana dil seviyesi İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve İspanyolca, üst seviye Latince, Portekizce ve ayriyetten yüzeysel olarak Almanya ve Farsça gibi yedi dil biliyor.

  Emrah Safa Gürkan Kitapları

  Günümüzde eşi ile sakin bir yaşam süren Emrah Safa Gürkan genellikle yazdığı tarih kitaplarıyla bilinmektedir, okur yorumlarına göre en sevilen kitabı Sultanın Casusları kitabıdır. Diğer Emrah Safa Gürkan kitapları; Türklerin Serüveni, Sultanın Korsanları, Bunu Herkes Bilir ve Hun’lardan Günümüze Türk Askeri Kültürü gibi eserleridir. Emrah Safa Gürkan kitapları ve daha fazlasını Kitapabi’den satın alabilirsiniz.

  Emrah Safa Gürkan Kitapları