logo
  1. Yazarlar
  2. Yayınevleri
  3. 0

  Filtreler

  -

  Eckhart Tolle

  Eckhart Tolle sözleri ve eserleriyle ünlenen Alman düşünür ve yazardır. 16 Şubat 1948 yılında Almanya’da hayata gözlerini açmış ve burada büyümüştür. Oldukça çalkantılı bir çocukluk çocukluk dönemi geçirmiş, ebeveynlerinin şiddetli tartışmaları ve boşanmasıyla biten bir sürece tanıklık etmiştir.

  Eckhart Tolle Kimdir?

  Çocukluğunda ailesinin çalkantılı yaşamı Eckhart Tolle’yi çok olumsuz etkilemişti ve bu durum eğitim hayatına da sıçradı. Ebeveynleri boşandıktan sonra, babası ile birlikte İspanya’ya yerleşti. Okul eğitimine karşı olan babası, Eckhart Tolle’yi resmi eğitim alacağı bir okula göndermedi. 

  Vaktinin genelini evde geçiren Tolle, burada astronomi, edebiyat, felsefe ve birçok yabancı dil üzerine çalışmalar yaptı. Henüz 19 yaşındayken İngiltere’ye yerleşti, hayatının uçurumda olduğunu hissediyordu ve majör depresyonla karşı karşıya kaldı. İngiltere’de bulunan Kings College’da aldığı eğitimler sırasında da psikolojik sorunları devam etti. 

  İlerleyen yıllarda “kendisi” olarak bildiğinin, bir kurgudan ibaret olduğu düşüncesine inanmaya başladı. Sonrasında Budist tapınaklarını ziyaret etmeye başladı, Budizm ve Sufilik üzerine araştırmalar yaptı. 

  Eckhart Tolle Kitapları

  Eckhart Tolle, depresyondan kurtulduktan sonra devamlı olarak yazdı. Yazdığı kitapların birçoğu satış rekorları kırdı. En ünlü Eckhart Tolle kitapları; Şimdinin Gücü, Varolmanın Gücü, Yeni Bir Dünya ve Dinginliğin Gücü gibi eserleridir. Eckhart Tolle’nin kitaplarını Kitapabi’den satın alabilirsiniz.

  Eckhart Tolle Kitapları