logo
  1. 0

  Dünyayı Küçük Karabalıklar Kurtaracak Samed Behrengi

  Yazar: Şule Akşun Yayınevi: Destek Yayınları

  “Artık ölüm korkutmuyor beni, ama hayattayken de onu arayacak değilim. Ölümle karşı karşıya gelince –ki bu sık sık oluyor– kaçınılmaz bir gerçekle yüz yüze geleceğim. Ama önemli olan bu değil, önemli olan, benim yaşamımın ya da ölümümün başkaları üzerinde bıraktığı etkidir.” Samed Behrengi, Tebriz’in yoksul bir mahallesinde, bir işçi ailesinin dördüncü çocuğu olarak geldi dünyaya... Sadece yirmi dokuz yıl yaşadı ama bu kısacık hayatının içine he... Devamnı Oku
  Tüm Siparişlerde Kargo Bedava Stokta sadece 4 adet kaldı.

  24,00 TL 23,92 TL

  Benzer Ürünler

  Ürün Açıklaması

  “Artık ölüm korkutmuyor beni, ama hayattayken de onu arayacak değilim. Ölümle karşı karşıya gelince –ki bu sık sık oluyor– kaçınılmaz bir gerçekle yüz yüze geleceğim. Ama önemli olan bu değil, önemli olan, benim yaşamımın ya da ölümümün başkaları üzerinde bıraktığı etkidir.”

  Samed Behrengi, Tebriz’in yoksul bir mahallesinde, bir işçi ailesinin dördüncü çocuğu olarak geldi dünyaya... Sadece yirmi dokuz yıl yaşadı ama bu kısacık hayatının içine hem yoksulluğun bir kader olmadığı başkaldırısıyla onurlu bir eşitlik mücadelesi sığdırdı hem de sayısız masal, derleme, çeviri ve makale bıraktı arkasında.
  Ekmeğin, hakların ve adaletin herkese eşitçe dağıtıldığı başka bir dünyanın mümkün olabileceğini var gücüyle haykıran, geleceğe ümitli çocuklar yetiştirebilmeye kendini adayan bir öğretmen, aydın ve edebiyatçıydı da aynı zamanda.
  Dünyayı değiştirecek Küçük Karabalık’ları yetiştirmek uğruna hayatını bile feda etmekten çekinmedi.
  Bu kitap bir Küçük Karabalık olup dünyayı değiştirmeyi göze alabilenlere adanmıştır.

  Özellikler

  Cilt Durumu Ciltsiz
  Basım Tarihi Temmuz 2020
  Basım Yeri İstanbul
  Boyutlar 11,50 X 18,50 Cm
  Basım Dili Türkçe
  Kağıt Tipi 2. Hamur
  Sayfa Sayısı 128
  Kapak Türü Karton Kapak
  Kağıt Türü 2. Hamur
  En / Boy 11,50 / 18,50 Cm.
  Hamur Tipi 2. Hamur
  Ebat 11,5 X 18,5
  İlk Baskı Yılı 2020
  Baskı Sayısı 1. Basım
  Dil Türkçe
  Barkod 9786053119289

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Şule Akşun