logo
  1. 0

  Develi Aşağı Everekten Hatıralar Kadir Özdamarlar

  Yazar: Kadir Özdamarlar Yayınevi: Heyamola Yayınları

  bir nefeste kayseri 21. yüzyılın başında, hızlı dönüşüm geçiren şehirlerin, kültürel mirası, geleneksel yaşama biçimi ve üretim ilişkilerindeki değişim araştırmacı ve yazarların yoğun ilgisini çekiyor. Tarihçi, mimar, coğrafyacı, iktisatçı, sosyolog, edebiyatçı, hukukçu, turizmci ve daha pek çok meslekten araştırmacı ve yazar, şehirlerdeki değişimi farklı bakış açılarından anlamaya ve anlatmaya çalışıyor. Şehirler ruhu olan canlı organizmalardır.... Devamnı Oku
  Tüm Siparişlerde Kargo Bedava Stokta sadece 3 adet kaldı.

  44,00 TL 58,11 TL

  Benzer Ürünler

  Ürün Açıklaması

  bir nefeste kayseri
  21. yüzyılın başında, hızlı dönüşüm geçiren şehirlerin, kültürel mirası, geleneksel yaşama biçimi ve üretim ilişkilerindeki değişim araştırmacı ve yazarların yoğun ilgisini çekiyor. Tarihçi, mimar, coğrafyacı, iktisatçı, sosyolog, edebiyatçı, hukukçu, turizmci ve daha pek çok meslekten araştırmacı ve yazar, şehirlerdeki değişimi farklı bakış açılarından anlamaya ve anlatmaya çalışıyor.
  Şehirler ruhu olan canlı organizmalardır. Her şehrin, ruhunu açıklayan kendine göre bir dili vardır. Binlerce yılın birikimini yansıtan bu dili, şehirde büyüyen ve yaşayanlar daha yakından tanır. Hemşerileri şehirlerine gönül gözüyle bakar ve onun dilini yüreklerinde hissederek anlar. Şehirler esrarını en geniş şekilde kendinden hissettiği insanlara açar.
  Heyamola Yayınları bu düşünceden yola çıkarak, Kayserili yazarların doğup büyüdükleri eski mahalle ve semtleri, kendi hayatlarında, ailelerinde ve yakın çevrelerinde yaşanmış örneklerle anlattıkları "Bir Nefeste Kayseri" Kitap Dizisi'ni okurlarına sunmaktadır.

  Özellikler

  İlk Baskı Yılı 2014
  Dil Türkçe
  Barkod 9786055419943

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Kadir Özdamarlar
  Hazırlayan Murat İlhan
  Editör İbrahim Dizman