logo
  1. 0

  Arapça Hikayeler (1. Kur) Recep Abdülvehhab

  Yazar: Ali Bulut Yayınevi: M. Ü. İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayı

  Okuma alanında en çok ihtiyaç duyulan materyallerden birisi de kurlara göre yazılmış hikâye setleridir. Biz de bu alana katkı sağlamak amacıyla dört kurdan oluşan bu seti hazırladık. Elinizdeki bu setin başlıca özellikleri şöyledir: Seçilen hikâyelerin hem edebi güzellik taşımasına hem de talebeyi manevi yönden geliştirici olmasına dikkat edilmiştir. Hikâyeler dört kur olarak hazırlanmıştır. İlk iki kur yirmi, diğer kurlar ise on hikâyeden oluşmu... Devamnı Oku
  Tüm Siparişlerde Kargo Bedava Stokta sadece 5 adet kaldı.

  49,44 TL

  Benzer Ürünler

  Ürün Açıklaması

  Okuma alanında en çok ihtiyaç duyulan materyallerden birisi de kurlara göre yazılmış hikâye setleridir. Biz de bu alana katkı sağlamak amacıyla dört kurdan oluşan bu seti hazırladık.
  Elinizdeki bu setin başlıca özellikleri şöyledir: Seçilen hikâyelerin hem edebi güzellik taşımasına hem de talebeyi manevi yönden geliştirici olmasına dikkat edilmiştir. Hikâyeler dört kur olarak hazırlanmıştır. İlk iki kur yirmi, diğer kurlar ise on hikâyeden oluşmuştur. Hikâyelerin önemli bir kısmı Türk ve Arap edebiyatında ortak olan ürünlerden seçilmiştir. Yine dünya klasiklerinden de seçmeler yapılmıştır. Hikâyeler sade bir üslûpla yazılmış olup Türkçe-Arapça ortak kelimelerden de yararlanılmıştır. İlk iki kurdaki hikâyelerde şu yol izlenmiştir.
  Hikâyenin Arapçası verilmiş, Altına kelimelerin Türkçesi yazılmış, Sonra metnin Türkçesi verilmiş, Ardından önce çoktan seçmeli sonra da doğru-yanlış şeklindeki alıştırmalar gelmiştir. Alıştırmaların cevapları kitabın sonunda verilmiştir.
  Üçüncü ve dördüncü kur on hikâyeden oluşmakta olup hikâyelerden sonra kelimeler ve metin tercümesi yer almaktadır.
   
  (Tanıtım Bülteninden)
   

   

  Özellikler

  Cilt Durumu Ciltsiz
  Basım Tarihi Mart 2021
  Basım Yeri Türkiye
  Boyutlar 16,00 X 23,50 Cm
  Kağıt Tipi 2. Hamur
  Sayfa Sayısı 446
  Hamur Tipi 2. Hamur
  Ebat 16 X 23,5
  İlk Baskı Yılı 2020
  Baskı Sayısı 1. Basım
  Dil Arapça
  Basım Dili Arapça
  Barkod 9789755484945

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Ali Bulut