logo
  1. 0

  Amak-I Hayal Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi

  Yazar: Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi Yayınevi: Palet Yayınları

  Alegorik bir üslûpla tasavvufî ve felsefî konuları işleyen A‘mâk-ı Hayâl, Şehbenderzâde Ahmet Hilmi’nin önemli eserlerindendir. İhtiva ettiği tipler ve işlediği sosyal olaylar bakımından yazarın eğilimlerini, bilgi donanımını aksettiren bir nevi otobiyografik nitelikteki esere -“hayalin derinlikleri” isminden de anlaşılacağı üzere- objektiflikten ziyâde subjektiflik hâkimdir. A‘mâk-ı Hayâl; şahıs, yer ve olaylar bakımından gerçek dünyadan çok, do... Devamnı Oku
  Tüm Siparişlerde Kargo Bedava Stokta sadece 3 adet kaldı.

  20,00 TL 32,84 TL

  Ürün Açıklaması

  Alegorik bir üslûpla tasavvufî ve felsefî konuları işleyen A‘mâk-ı Hayâl, Şehbenderzâde Ahmet Hilmi’nin önemli eserlerindendir. İhtiva ettiği tipler ve işlediği sosyal olaylar bakımından yazarın eğilimlerini, bilgi donanımını aksettiren bir nevi otobiyografik nitelikteki esere -“hayalin derinlikleri” isminden de anlaşılacağı üzere- objektiflikten ziyâde subjektiflik hâkimdir. A‘mâk-ı Hayâl; şahıs, yer ve olaylar bakımından gerçek dünyadan çok, doğu-batı mitolojisi ile felsefesini içine alan manevî/hayalî âlemi yansıtmaya çalışan bir eseridir.
  Daha önce orijinaline sadık kalarak yayına hazırladığımız eseri günümüz Türkçesi ile yayımlamanın bahtiyarlığını yaşıyoruz.
  (Tanıtım Bülteninden)


   

  Özellikler

  Medya Cinsi Ciltsiz
  Ebat 13X21
  Cilt Durumu Ciltsiz
  Basım Tarihi Nisan 2017
  Basım Yeri Türkiye / Konya
  Boyutlar 13,00 X 20,50 Cm
  Basım Dili Türkçe
  Kağıt Tipi 2. Hamur
  Sayfa Sayısı 200
  Açıklamalar Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi Yayınevi
  Barkod 9786059269834

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi
  Açıklamalar Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi