logo
  1. Yazarlar
  2. Yayınevleri
  3. 0

  Alişan Kapaklıkaya

  Alişan Kapaklıkaya, 1962 yılında Sivilhisar’da yoksul bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Ailesinin maddi imkanların elverişli olmaması nedeniyle zor bir eğitim hayatı geçirdi. Buna rağmen Marmara Üniversitesi’ni kazanayı başaran Alişan Kapaklıkaya, 1985 yılında da başarıyla üniversiteden mezun oldu. 

  Mezuniyetinin ardından öğretmenlik yapmaya başlayan Kapaklıkaya,  1887 yılında Çukurova üniversitesine girdi ve 1992 yılına kadar burada öğretim görevlisi olarak çalıştı. 

  Her daim kendini geliştirmeye çalışan Alişan Kapaklıkaya, 2000’li yılların başlarında o dönemlerde popüler olan NLP (Duyu, Dil Programlama) ile tanıştı. NLP hakkındaki yaptığı derinlemesine araştırmalar ile uzmanlık seviyesini artırdı ve bu alanda birçok uluslararası seminere konuşmacı olarak katıldı. 

  Yine bu dönemlerde çıktığı bir televizyon yayınında bahsettiği siyah pantolon hikayesi ile de ülke çapında büyük bir tanınırlık elde etmeyi başardı.

  4 ocak 2018 tarihinde Alişan Kapaklıkaya ve eşi Hayat Kapaklıkaya’nın kızı Zuhal Kapaklıkaya Yıldız, kansere yenilerek hayatını kaybetti.

  Günümüzde Instagram üzerinden hala popülerliğini koruyan Alişan Kapaklıkaya’nın okuyucu yorumları olumlu olan kitapları arasında “Siyah Pantolon Hikayesi”, “Kendimi Yaşamak İstiyorum” ve çok satan kitaplarını birlediği kitap seti yer alıyor.

  Alişan Kapaklıkaya Kitapları