logo
  1. Yazarlar
  2. Yayınevleri
  3. 0

  Filtreler

  -

  Aidin Salih

  Dr. Aidin Salih, 4 Mart 1943 tarihinde Ukrayna’nın Brusovka kentinde hayata geldi. Doğumunun 2. Dünya savaşı yıllarına denk gelmesi, eserlerine büyük kültürel katkılarda bulunmasını sağlayacaktı. 

  Aidin Salih Kimdir

  İkinci dünya savaşının getirdiği zorluklar Aidin Salih’in yaşamını etkilemişti. Lugansk’ta Tıp öğrenimi gördükten sonra çeşitli hastahanelerde görev yaptı ve böylece modern tıpa olan ilgisini keşfetti. 

  Tıpa olan ilgisi ve merakı arttıkça daha fazla öğrenmek isteyen Aidin Salih, kafasındaki soruları yanıtlayabilmek ve kendini geliştirebilmek için Taşkent Üniversitesi Biyoloji bölümüne başladı ve buradan başarıyla mezun oldu. 

  İlerleyen dönemlerde İbn-i Sina’ya duyduğu ilgi karşısında onun hayatını araştırmaya başladı ve böylece müslüman oldu. İslam dini ile tanıştıktan sonra, bunca yıl ne aradığını da keşfetmiş oldu. 

  DR. Aidin Salih, Gerçek Tıp: Yitik Şifanın İzinde kitabını tüm bu sürecin ardından bütün bilgi birikimini derlemek için yazmıştı. Aidin Salih’in diğer kitapları arasında Son Söz - Cilt 1: Gercek Tip Dersleri ve Son Söz - Cilt 2: Gercek Tip Dersleri yer alıyor. 

  Aidin Salih İleri Hayatı

  Doktor olduğu zamanlarda bir çok hastalığa yakalanan Aidin Salih, bu hastalıkların bir tanesine bile modern tıpkın fayda etmemesi nedeniyle doktorluktan emekli olmayı tercih etti. 

  Biyoloji mezunu olduğu ve çevreye karşı her zaman meraklı olduğu için doğa ve canlıların inanılmaz bir uyum içinde varlıklarını sürdürdüğünü fark etmiştir. 

  1993 yılında eşi siyasi bir suç nedeniyle Türkiye’ye sürgün edilince, ailesinin geri kalanıyla birlikte İstanbul’a taşındı. Ancak Türkiye serüveni de uzun sürmeyen Aidin Salih, burdan da Avrupaya gönderildi. Çeşitli Avrupa ülkelerinde 10 yılı aşkın yaşayan Aidin Salih, sonunda Türkiye’ye giriş yasağının kaldırılmasıyla 2005 yılında Türkiye’ye dönüş yaptı. 

  Gerçek Tıp: Yitik Şifanın İzinde isimli ünlü kitabını da kullanarak Türkiye Yazarlar Birliği’nde dersler verdi ve geliştirdiği tedavileri öğretmen için hacamat ustaları yetiştirdi. Aidin Salih, öğrencileri ile birlikte dernekler kurarak çevreye karşı olan sorumluluklarını da olabildiğince yerine getirmeye çalıştı. 

  Dr. Aidin Salih 9 Kasım 2014 yılında İstanbul’da hayatını kaybetti ancak eserleriyle birlikte hala aramızda olmaya devam ediyor.

  Kitapabi ile Aidin Salih kitaplarını satın alabilirsiniz.

  Aidin Salih Kitapları