logo
  1. 0

  Açıklamalı Kur'An-I Kerim Meali Ciltli Kolektif

  Yazar: Halit Zavalsız Yayınevi: Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı

  Meallerin çoğunda eksikliğini hissettiğimiz bir husus, Kur’ân-ı Kerîm’in kendisinden başka en bu¨yu¨k mu¨fessiri olan hadisin ihmale uğramış olmasıdır. Yine Marmara Üniversitesi İlâhiyat Faku¨ltesi Vakfı tarafından yayımlanan Âyet ve Hadislerle Açıklamalı Kur’ân-ı Kerîm Meâli başlıklı çalışmamızda daha geniş şekilde ele aldığımız bu hususa, elinizdeki mealde de mu¨mku¨n mertebe yer vermiş bulunuyoruz. Okuyucu, âyetlerin mânâsını açıklayan hadîs-i... Devamnı Oku
  Tüm Siparişlerde Kargo Bedava Stokta Yok.

  Benzer Ürünler

  Ürün Açıklaması

  Meallerin çoğunda eksikliğini hissettiğimiz bir husus, Kur’ân-ı Kerîm’in kendisinden başka en bu¨yu¨k mu¨fessiri olan hadisin ihmale uğramış olmasıdır. Yine Marmara Üniversitesi İlâhiyat Faku¨ltesi Vakfı tarafından yayımlanan Âyet ve Hadislerle Açıklamalı Kur’ân-ı Kerîm Meâli başlıklı çalışmamızda daha geniş şekilde ele aldığımız bu hususa, elinizdeki mealde de mu¨mku¨n mertebe yer vermiş bulunuyoruz. Okuyucu, âyetlerin mânâsını açıklayan hadîs-i şeriflerin bir kısmını, kaynaklarıyla beraber, sayfaların mu¨saadesi nisbetinde bu mealde de bulabilecektir.
  Elinizdeki çalışma, iki cilt halindeki Âyet ve Hadislerle Açıklamalı Kur’ân-ı Kerîm Meâlimizin tek cilde indirilmiş şeklidir. Sözu¨nu¨ ettiğimiz o çalışmada hemen hemen her âyetin dipnotunda, o âyetle ilgili daha başka âyetlere de geniş şekilde yer verilmiştir ki, elinizdeki meale bu özelliği ancak yerin mu¨saadesi nisbetinde taşıyabildik. Bu hususta da, daha ileri seviyede araştırma yapmak isteyenlere, iki ciltlik meâlimize başvurmalarını tavsiye ederiz.

  Özellikler

  Cilt Durumu Ciltli
  Basım Tarihi Şubat 2020
  Basım Yeri Türkiye / İstanbul
  Boyutlar 16,00 X 24,00 Cm
  Kağıt Tipi 1. Hamur
  Sayfa Sayısı 640
  Hamur Tipi 1. Hamur
  Ebat 16,5 X 24
  İlk Baskı Yılı 2014
  Dil Türkçe
  Basım Dili Türkçe Arapça
  Barkod 9789755483283

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Halit Zavalsız